OZONOWANIE

OZONOWANIE Radom ul. Potkanowska 54

ZADZWOŃ DO NAS I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ  501743063

 

Ozonowanie pomieszczeń i samochodów.
Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji. oczyszczania bez wykorzystywania chemii.

Ozonowanie

 • usuwa bakterie, wirusy, grzyby, roztocza, patogeny z powietrza oraz z szaf, ubrań, butów, materacy
 • usuwa insekty, mrówki, pchły itp.
 • usuwa problemy z pleśnią w pomieszczeniach
 • odgrzybia i dezynfekują klimatyzację w samochodach
 • usuwa przykre zapachy (koci mocz, papierosy, spalenizna, stęchlizna)
 • odświeża pomieszczenia i samochody
 • bardzo dobrze sprawdza się dla osób z astmą i alergiami
 • regularne stosowanie poprawia jakość powietrza
 • nadaje się do użytku w restauracjach, hotelach, przychodniach lekarskich, szpitalach, przedszkolach, szkołach, w pomieszczeniach o słabej wentylacji

Cel ozonowania
Jeżeli naszym celem jest odświeżenie lub usunięcie nieprzyjemnych zapachów wystarczy mniejsze stężenie a jeżeli zależy nam na dezynfekcji potrzebujemy większe stężenie  i dłuższy czas ozonowania.

Co to jest ozon

 • ozon składa się z trzech atomów tlenu
 • wiązanie trzeciego atomu tlenu jest wyjątkowo nietrwałe
 • w krótkim czasie od wytworzenia ozon ulega rozpadowi
 • uwolniony, pojedynczy atom tlenu, silnie reaguje z otoczeniem
 • ozon ma bardzo silne właściwości utleniające
 • podczas rozpadu ozon utlenia alergeny, bakterie, grzyby i inne patogeny oraz wiele substancji chemicznych
 • ozon zapewnia odkażenie oraz eliminację nieprzyjemnych zapachów, pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

Zastosowanie ozonu.

Usuwanie bakterii, sporów, cyst, i innych patogenów np. niektórych wirusów a także wywołujących alergię roztoczy i alergenów. Ozonowanie eliminuje szkodliwe dla zdrowia patogeny.

Neutralizacja woni zwierząt domowych. Ozonator można wykorzystać do zneutralizowania nieprzyjemnego zapachu moczu czy sierści psa lub kota z tapicerki meblowej, dywanów, czy foteli w samochodzie.

Usuwanie zapachu papierosów i dymu tytoniowego. Ozonowanie nie maskuje zapachów lecz skutecznie je eliminuje wnikając w tapicerkę meblowa, dywany a nawet ściany i meble.

Ozonowanie pozwala skutecznie i szybko uwolnić się od nieprzyjemnych zapachów, po poprzednim właścicielu domu, mieszkania czy samochodu. Także zapachu dymu tytoniowego.

Odgrzybianie układów klimatyzacji i wentylacji samochodowej bez używania środków chemicznych. Odkażanie zarówno przestrzeni pasażerskiej jak i ładunkowej. Usuwanie zapachu potu i dymu papierosowego.

Ozonowanie samochodu, domu lub mieszkania, planowane w związku ze sprzedażą, usunie brzydkie zapachy i odświeży powietrze przez co zwiększy ich wartość dla nabywcy a więc także cenę transakcji.

Odgrzybianie, odświeżanie pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych (kuchni, łazienek, strychów, piwnic). Odkażanie magazynów, sklepów, biur, zaplecza socjalnego: palarni, szatni, przebieralni, toalet.

 

 

Pozbycie się zapachów po remoncie czy malowaniu np. farb, klejów, lakierów, rozpuszczalników, impregnatów, itp. Ozonowanie eliminuje zapachy pochodzenia zarówno organicznego jak i nieorganicznego.

 

 

 

 

Ozonowanie pojazdów samochodowych !

Ozonowanie pozwala bez udziału środków chemicznych odgrzybić klimatyzację i kanały wentylacyjne w samochodzie a także odkazić i usunąć nieprzyjemne zapachy z jego wnętrza. Ozon skutecznie zabija grzyby i pleśnie gromadzące się w kanałach wentylacyjnych i na parowniku klimatyzacji, które powodują pojawianie się brzydkiego zapachu w kabinie samochodu i mogą być przyczyną reakcji alergicznych i chorobowych.

Ozon odkazi i odświeży całe wnętrze pojazdu a także usunie nieprzyjemne zapachy w tym powstałe na skutek m.in. palenia tytoniu, zagrzybienia klimatyzacji, przewożenia zwierząt itp. Ozonowanie samochodu usuwa też brzydkie zapachy i różne patogeny z elementów tapicerowanych, takich jak tapicerka, fotele czy dywaniki.

Dlaczego warto ozonować klimatyzację ?

Układ klimatyzacji, a przede wszystkim parownik, to doskonałe miejsce dla rozwoju bakterii oraz grzybów mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie. Sprzyja temu wilgoć gromadząca się na parowniku powstała w wyniku skraplania się pary wodnej oraz braku światła. Związany jest z tym brzydki zapach wydobywający się z układu wentylacji, pojawiający się najczęściej przy włączaniu lub wyłączaniu klimatyzacji. Zapach ten jest skutkiem różnego rodzaju drobnoustrojów zalegających na parowniku i w układzie wentylacji klimatyzacji a także na filtrze kabinowym.

Najlepszym sposobem neutralizacji nieprzyjemnych zapachów jest usunięcie przyczyny – czyli wyniszczenie niebezpiecznych grzybów czy bakterii. Ozonowanie jest jedną z najbardziej popularnych i najbardziej skutecznych metod usuwania różnych patogenów a tym samym nieprzyjemnego zapachu z układu klimatyzacji i wentylacji w samochodzie.

Odkażanie ozonem wnętrza samochodu oraz odgrzybianie klimatyzacji polecamy szczególnie osobom ze skłonnością do alergii oraz podrażnień górnych dróg oddechowych z racji tego, że nie są używane żadne środki chemiczne. Ozonowanie jest bezpieczną i skuteczną metodą odgrzybiania klimatyzacji samochodowej.

 

Ozonowanie pomieszczeń !

Ozonowanie pomieszczeń odkaża atmosferę w nich panującą. Ozonowanie pozwala na ograniczenie z powietrza i przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, groźnych dla zdrowia bakterii, zarodników grzybów, pleśni i innych patogenów np. niektórych wirusów czy alergenów takich jak roztocza. Nieocenioną zaletą tej metody jest również usuwanie zapachów. Stosując ozon można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów takich jak stęchlizna, zapach papierosów, potu, spalenizny, zapach kota czy psa albo zapachy farb, klejów, lakierów, itp.

Najczęściej ozonowanie stosowane jest przede wszystkim w celu oczyszczenia pomieszczeń. Ozon usuwa powstały po remoncie zapach farb, klejów lub zapach nowych mebli. Zastosowany po chorobie któregoś z domowników pomoże wyeliminować bakterie. Odkażanie ozonem kanałów wentylacyjnych i klimatyzacji zapobiega rozprzestrzenianiu się grzybów, pleśni i roztoczy i innych patogenów. Ozon ma bardzo szerokie zastosowanie – ozonowanie można wykonywać w mieszkaniach, domach, magazynach, szpitalach, chłodniach, gabinetach lekarskich, dentystycznych, kosmetycznych, fryzjerskich, pokojach hotelowych, domkach letniskowych, siłowniach, szatniach, barach, restauracjach, piwnicach, strychach itp.

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia ?

Ozon wykazuje bardzo silne działanie bakteriobójcze – około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon nie tuszuje, tylko usuwa niebezpieczne mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy.

Ozon to gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, jego działanie polega na utlenianiu substancji zagrażających zdrowiu. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych – właściwe wykonane jest nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Przeciwnie, zabieg ten powtarzany przynajmniej dwa razy do roku poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.

 

Bezpieczeństwo – informacje podstawowe

 • Ozon jest gazem, który w dużym stężeniu jest silnie toksyczny. W związku z tym podczas ozonowania należy zachować wszelkie środki ostrożności.
 • Nasze urządzenia  posiadają certyfikaty zgodności CE oraz spełniają wszelkie wymagane normy. Ponadto przeszły pełną procedurę dopuszczenia do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

 

Zasady bezpieczeństwa

 • Ozon jest niebezpieczny dla zdrowia. Podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta, a gdy zachodzi taka potrzeba czas przebywania w nim, należy skrócić do minimum i stosować ubrania ochronne oraz specjalistyczne maski z wkładem węglowym.
 • Dopuszczalne stężenie ozonu w pomieszczeniach, bezpieczne dla ludzi to 0,1ppm (200μg/m3). Zapach ozonu jest jednak odczuwalny w dużo mniejszych stężeniach, nawet przy 1/5 lub nawet 1/10 dopuszczalnego bezpiecznego stężenia (0,02 ppm).
 • Ozon przyśpiesza proces spalania, a w jego obecności palność materiałów jest 2-3 razy wyższa niż w przypadku tlenu. Z tego powodu urządzenie nie może być używane w pobliżu źródeł ognia oraz nie powinno mieć styczności z niezabezpieczonymi materiałami łatwopalnymi czy wybuchowymi. Nie powinno być ono również czyszczone z użyciem łatwopalnych rozpuszczalników czy odczynników chemicznych, co mogłoby spowodować pożar lub przebicie elektryczne. W ozonowanym pomieszczeniu zabrania się palenia tytoniu, pracy z otwartym ogniem, pracy z narzędziami, które powodują płomień lub iskrę.
 • Wdychanie ozonu w wysokich stężeniach może spowodować negatywne skutki
  fizjologiczne(nudności, zawroty głowy). Nie wolno wdychać ozonu bezpośrednio z generatora ozonu.
 • Podczas przeprowadzania ozonowania przed wejściem do dezynfekowanego pomieszczenia musi zostać umieszczona dobrze widoczna tabliczka z napisem: WSTĘP WZBRONIONY i UWAGA DEZYNFEKCJA OZONEM
 • Po zakończonym zabiegu ozonowania, pomieszczenie należy przewietrzyć przez 15 do 30 minut lub nie wchodzić do niego wcześniej niż po upływie 4 godzin od zakończenia ozonowania.